סגולה ללידה קלה ולהגנה ליולדת ולילוד למזל טוב

שיר המעלות 

כאשר תינוק נולד למזל טוב עם כל השמחה והאושר שמציף את הלב כדאי לזכור שהרך הנולד ואימו במצב רגיש מאד ועל כן כדאי לחזקם ולשמרם בכל דרך. 

בי''ט כסליו תשמ''ז נערכה התוועדות רבתי ב-770 הוא בית המדרש של הרבי מליובאוויטש בברוקלין ניו-ורק , בין הדברים עליהם דיבר הרבי בשיחתו הוא הדגיש את חשיבות השמירה על היולדת והתינוק סמוך ללידה, בשעתה ואף בתקופה שלאחר מכן.

הרבי מדבר אודות המנהג הקדום לתלות מיני פתקאות וסגולות סמוך ליולדת ולתינוק עליהם פסוקים ושמות קדושים ומדגיש את "שיר המעלות" בתור המזמור הראוי לשמש כסגולה לשמירת היולדת.ואכן במרוצת השנים נוהגים יהודים בתפוצות ישראל לתלות את "שיר המעלות" מעל מיטת  היולדת כבר בבית הרפואה ולהצמיד לעריסת התינוק. גם כאשר היולדת חוזרת לביתה תולים בחדרה את הסגולה . פן עילאי נוסף יש במנהג זה מעבר לסגוליות ולכוח השמירה שבאמתחתו ,הוא בעצם מהווה חלק  מיצירת סביבה קדושה בקרבת הרך הנולד כך שייחשף עוד מינקותו לעניינים שבקדושה אשר ישפיעו  על נפשו העדינה ויטמיעו בו ניצנים של תום,טוהר פנימי ומידות טובות. 

וכפי שמובא עניינינו בלשונו הקדושה של הרבי : 

"..ידוע ומפורסם מנהגם של ישראל מקדמת דנא - "מנהג ישראל תורה היא" - לתלות בבית היולדת פתקאות (או קמעות) עם שמות ופסוקים, "שיר המעלות", וכיוצא-בזה (בכל מקום כפי מנהגו), כסגולה לשמירה כו' ליולדת ולוולד, הן בנוגע ללידה עצמה, שתהיה כשורה ובנקל, והן בנוגע לימים שלאחרי הלידה, לאורך ימים ושנים טובות. 

ועוד ענין עיקרי בנוגע לרך הנולד - שמיד בצאתו לאוויר העולם יהיה מוקף בענייני קדושה, כידוע שדברים שרואה ושומע תינוק אפילו בן יומו יש להם השפעה גם בגדלותו (ועד שנתגלה בדורות האחרונים גם בחכמת הנפש), ולכן, כשמקיפים אותו בענייני קדושה כו', הרי זה מוסיף ברכה והצלחה שיזכו לגדלו ולגדלה "לתורה ולחופה ולמעשים טובים"..." 

                                    (לקוח משיחת י'ט כסליו חג הגאולה התשמ''ז) 

 

בהתאם להוראה הקדושה הזו הוציאה "כרם חב''ד" כרטיסי "שיר המעלות" מהודרים עשויים חומר קשיח ומשובח,מעוטרים בעיצובים שונים ובתמונות מיוחדות המיועדים לתליה על עגלת או  עריסת התינוק משחר ינקותו לשמירה איתנה והגנה מכל פגע.

שיר למעלות - ללידה קלה להגנה ושמירה לילד וליולדת למזל טוב
הרבי מליובאוויטש מדבר אודות המנהג הקדום לתלות מיני פתקאות וסגולות סמוך ליולדת ולתינוק עליהם פסוקים ושמות קדושים ומדגיש את "שיר המעלות" בתור המזמור הראוי לשמש כסגולה לשמירת היולדת
כרטיס
כרטיס מצופה פלסטיק קשיח גודל 7X9 ס"מ
מחיר: 12.00 ש"ח
מחיר מבצע: 10.00 ש"ח
החיסכון שלך: 17%
חת"ת ושמירה לילד וליולדת
חת''ת ממוזער ליולדת בתוספת "שיר למעלות" המיועד ללידה קלה ולהגנה ליולדת ולילוד למזל טוב
מחיר: 42.00 ש"ח
מחיר מבצע: 36.00 ש"ח
החיסכון שלך: 14%
ע"ג עץ גודל 35X25 ס"מ
מחיר: 72.00 ש"ח
מחיר מבצע: 60.00 ש"ח
החיסכון שלך: 17%
עבור לתוכן העמוד
ספר הזוהר | יודאיקה | חת"ת | יודאיקה סיטונאות